Salutări, noi suntem SMARTERS – prima agenție de growth hacking marketing din România.

De mai bine de 5 ani ajutăm startup-uri și companii medii să-și crească rapid vânzările și numărul de clienți prin growth hacking, aceeași abordare în marketing folosită de unele dintre cele mai de succes companii din lume (Facebook, Uber, Dropbox, Airbnb).

Misiunea noastră este să generăm 1.000.000.000 euro vânzări pentru clienții noștri până în 2030.

Pe lângă asta, vrem să contribuim la formarea unei noi generații de marketeri în România.

Pentru asta am creat cel mai popular blog de marketing din România și avem deja peste 14.000 de oameni care au trecut pe la evenimentele sau cursurile noastre.

Căutăm un coleg nou, un video editor care poate gândi, edita și optimiza conținutul video, în diverse forme și formate pentru platformele de Social Media și nu numai.

Suntem de treabă, cu dume bune și ambițioși, și căutăm un nou coleg/o nouă colegă asemenea nouă, care e super pasionat de domeniu și la zi cu ce funcționează (și poate dovedi asta prin rezultate din trecut).

Oferim:

  • Salariu peste media industriei (depinde de competențele tale);
  • Stabilitate & liniște – știm că ai și opțiunea freelance-ului. Cu noi vei știi că îți intră acei bănuți în fiecare lună și nu ești nevoit să-ți bați capul cu 100 de clienți, cu vânzări etc.
  • Parte din profitul anual al companiei;
  • Proiecte motivante, care îți vor solicita micile celule cenușii;
  • Libertateeeee – te vrem în echipă pentru a ne spune TU cum să facem lucrurile din punct de vedere al videourilor, nu doar să execuți;
  • Program flexibil & lucru remote;
  • Acces la cursuri și alte materiale educaționale în valoare de peste 15.000€;
  • Oameni faini și ambițioși ca tine, alături de care îți va face plăcere să lucrezi;

Dacă ești în căutarea unei noi provocări în carieră, și vrei să faci lucruri mișto, să implementezi proiecte vârf de lance în domeniu, continuă să citești.

Misiunea ta: Să filmezi și editezi videouri care ajută oameni și creează comunități în jurul lor.

Rezultate așteptate & responsabilități:

  • Să lucrezi împreună cu content managerul pentru a decide temele și formatele întregului conținut video al SMARTERS;
  • Să coordonezi și ideal să te ocupi direct de înregistrarea și filmarea conținutului video SMARTERS (cursuri, webinarii, videos YouTube, #Shorts, Tik Tok, Reels etc.);
  • Să editezi materialele brute pentru a obține video-uri utile și engaging pentru comunitatea noastră;
  • Să contribui activ la creșterea audienței SMARTERS, prin crearea de video care să aducă vizualizări și engagement pe toate canalele de comunicare SMARTERS;
  • Să fii autonom, în general să rezolvi provocări și întrebări tehnice și non-tehnice de unul singur (ne ai aproape pentru orice, dar ne bazăm pe creativitatea și expertiza ta);

Pe scurt: editezi și montezi video-uri care vor fi diseminate pe toate canalele de comunicare SMARTERS.

Competențe și aptitudini necesare:

  • Onestitate și integritate: mereu, întotdeauna și indiferent de orice, să faci ceea ce ai promis că vei face;
  • Teamwork: vei lucra îndeaproape cu content managerul și copywriterii noștri
  • Creativitate: să gândești out of the box și să vii cu idei care să atragă și mențină utilizatorii în fața ecranului;
  • Atitudine „get things done”: în anumite momente vei jongla cu multe idei, nu ajută pe nimeni dacă rămân doar idei. Va trebui să te asiguri că văd lumina zilei când am stabilit.
  • Empatie: să ai răbdare cu oamenii chiar dacă nu sunt tehnici, pun întrebări chiar dacă au răspunsul pe site sau nu au avut o zi bună.
  • Cercetare: să poți înțelege într-un mod profund subiecte noi și să poți identifica ideile fundamentale.

Simțul umorului și o atitudine „light” sunt un bonus.

Credem că o persoană care îndeplinește toate criteriile de mai sus are minimum 2-3 ani experiență în editare video și a lucrat pe proiecte video din mai multe arii și pe mai multe formate.

Dar nu e musai. Dacă te consideri un geniu talentat, poți să ne dai un semn să vedem dacă ne potrivim.

Încă citești?

Super – dacă ești interesat dă-ne un e-mail pe hello [at]smarters.ro care să conțină:

  • minim 3 video-uri editate de tine. Dacă sunt pe subiecte și formate diferite, cu atât mai bine
  • 2 exemple de oameni pe care îi urmărești în online și care creează conținut video care simți că e făcut pentru sufletul tău
  • O scurtă descriere despre tine și ce crezi că mai avem nevoie să știm despre experiența ta

Dacă nu e pentru tine, poate ai vreun cunoscut care ar fi potrivit? Ajută-ne cu un share 🙂 Mulțumim anticipat!